Pokud patříte mezi kancelářské zaměstnance a máte zaměstnání, u kterého se setkáváte s určeným počtem lidí každý den, s největší pravděpodobností se dopustíte jakéhosi flirtování se svými kolegy, nebo se alespoň stanete jednoho takového vztahu svědky.
Jestli patříte mezi ty, kterým se podařilo v práci navázat kontakt s osobou stejného či opačného pohlaví a je to víc než jenom přátelství, máme pro vás celkem tři zprávy: dvě jsou poměrně dobré a ta jedna je spíš negativní.
1. Nejste v tom sami. Podle průzkumu nejste vůbec žádná výjimka, pokud jste si našli na pracovišti flirt, románek nebo poměr, naopak. Podle britského průzkumu z roku 2016 jste jenom jeden člověk z dalších přibližně padesáti osmi procent lidí, kterým se stalo minimálně jednou totéž.
2. Flirtům, románkům ale i krátkodobým známostem se v práci daří a je to místo, kde se potkávají lidé nejvíce a mají na sebe nejvíce času.
3. Ne zrovna nejlepší zpráva, ovšem čirá pravda: z dlouhodobého hlediska se dá říct, že dva lidé, kteří spolu pracují, spolu nevydrží dost dlouho na to, aby spolu měli vážný a dlouhodobý vztah.
Jak na to reagují zaměstnanci?
Celých sedmaosmdesát procent zaměstnanců neshledává flirtování s jiným kolegou na pracovišti repulsivní, vlastně ani zvláštní. Pro naprostou většinu lidí je to normální a běžná praxe, takže se není čemu divit. Navíc další šedesát čtyři procent lidí přiznalo, že bylo do některého ze svých kolegů a kolegyň (případně šéfů a šéfek) zamilováno nebo jimi velice přitahováno.
· Dokonce i při manželském svazku
Bohužel se ukazuje, že dojde-li v manželství k nevěře, je to v devadesáti dvou procentech pracoviště, kde si za vás partnerka najde náhradu – nebo kde si vy najdete náhradu za partnerku. Stejný britský výzkum prokázal, že jeden z pěti mužů se na pracovišti zamiluje do své kolegyně, případně kolegy.