Bazénová voda, do které je přidána mořská sůl, je příjemná pro koupel, ale i pro plavání v ní. Zrovna tak ani pokožka není po takto připravené bazénová vodě tak vysušená, protože koncentrace solí v těle a v bazénové vodě jsou vyrovnanější. Voda v bazénu, která je ošetřena mořskou solí, je pokožce prospěšná, neboť jsou v ní rozpuštěné velice zdraví prospěšné minerály.
Úprava vody
Avšak i ve slané vodě dochází k rovna kým biochemickým procesům, k jakým dochází i v běžné sladké vodě, kterou získáváme z kohoutku, anebo studny. Ve vodě totiž dochází k množení patogenních i nepatogenních mikroorganizmů a řas, stejně tak i sinic, jestliže k tomu mají vhodné podmínky. Z toho důvodu by se měla i takto upravovaná voda v bazénu dezinfikovat a také okysličovat. V případě slané vody v bazénu je vhodné nainstalovat solanizační jednotku, která tyto uvedené funkce zajistí s pomocí chlornanu. Solanizační jednotku je navíc třeba doplnit těmito potřebnými doplňkovými produkty, jako například:
ü Jedním, až dvema pytly soli na doplnění
ü Ostatní běžné přípravky
ü Maskovač tvrdosti vody
ü Vločkovač
ü Algicid na řasy
Voda ošetřená chemicky
Voda v bazénu, která je ošetřena chemicky, však není vůbec vhodná pro osoby, které jsou citlivé na chlor a ani pro malé děti. Chlorovaná voda v bazénu totiž může dráždit pokožku, oči a také sliznice. Pokud je dávkování přípravku nesprávné, může poškodit i vlasy, které se potom velmi lámou. Kromě toho takto upravená voda ničí plavky a nafukovací matraci.
ü Řešením může být nepochybně úprava bazénové vody bez chloru, která funguje na bázi aktivního kyslíku. Jedná se o alternativní způsob, jak pečovat o bazénovou vodu. Na trhu jsou dostupné přípravky jak pro malé dětské bazény, tak i pro veliké rodinné bazény.
ü Současné nejnovější prostředky, které jsou určeny k pravidelné úpravě a také dezinfekci vody v bazénu vám zajistí čistou a nezávadnou vodu. Zároveň tyto prostředky rovněž sníží spotřebu klasické bazénové chemie, především chloru.